Czy i kiedy wynajem długoterminowy samochodu się opłaca?

Nie stać Cię na kupno nowego samochodu? W takim razie, warto zwrócić uwagę na wynajem długoterminowy samochodu. To alternatywny sposób finansowania auta zarówno dla firm, jak i klientów indywidualnych. Takie rozwiązanie staje się coraz popularniejsze. Potwierdza to, chociażby rosnąca liczba wypożyczalni. 

Dlaczego warto zdecydować się na wynajem długoterminowy samochodu?

Wypożyczalnie wskazują, że wynajem długoterminowy samochodu to komfortowa usługa, która pozwala finansować auto. W racie za produkt znajdują się wszelkie koszty dodatkowe, tak więc w praktyce najemca musi tankować pojazd i użytkować go zgodnie z założeniem. 

Wygodna forma użytkowania i brak konieczności myślenia o serwisowaniu czy wymianie opon wynika z głównego założenia usługi, jaką jest wynajem długoterminowy

Co zawiera w sobie rata za wynajem długoterminowy pojazdów?

W ramach umowy na wynajem długoterminowy samochodu każda firma oferuje inne udogodnienia, co bezpośrednio wpływ na wysokość raty. W przypadku omawianej usługi warto jednak zadbać o to, aby w ramach nawiązania współpracy z wypożyczalnią otrzymać ubezpieczenia, usługę wymiany opon, pomoc opiekuna, usługę serwisową, a także assistance z samochodem zastępczym w przypadku awarii pojazdu. 

Omawiając wynajem długoterminowy samochodów dobrze jest zwrócić uwagę na to, że taka usługa nakłada konieczność określenia rocznego limitu kilometrów. Ten czynnik również wpływa na wysokość raty. 

Dlatego, aby przed zdecydowaniem się na wynajem długoterminowy pojazdów najlepiej jest zastanowić się, jak często będziemy użytkować auto i w jakim celu. Oczywiście znaczenie ma również to, czy wynajmujemy auto do celów zawodowych, czy prywatnych. 

W przypadku drugiego założenia, jeśli rocznie pokonujemy 40 tysięcy kilometrów, warto trochę zawyżyć tę wartość i wziąć wynajem długoterminowy samochodu na 50 tysięcy kilometrów. 

Czy stać mnie na wynajem długoterminowy samochodu?

W praktyce rata za wynajem długoterminowy samochodów wynosi przeważnie tyle, co rata kredytu na samochód lub leasing. Z tego względu warto przeanalizować swoją zdolność finansową. Chociaż wynajem długoterminowy samochodów jest swego rodzaju zobowiązaniem finansowym, to nie obciąża ona zdolności kredytowej najemcy.

Related Posts