Description
Opony całoroczne Yokohama Geolandar A/T G015 w rozmiarze 265/70 R17 113T OWL
Opony całoroczne Yokohama Geolandar A/T G015 265/70 R17 doskonale sprawdzą się w samochodach typu Volvo XC60, Audi Q5, Renault Espace, BMW Seria 1, Opel Insignia lub innych o podobnej charakterystyce. Prezentowany model charakteryzuje się następującymi parametrami w ramach europejskiego systemu etykiet: F za opory toczenia, C w kategorii hamowania na mokrej nawierzchni i 72 dB w ramach pomiaru emitowanego hałasu zewnętrznego. Jego indeks prędkości wynosi z kolei T, co oznacza maksymalną dopuszczalną prędkość 190 km/h, a indeks nośności 113 – dopuszczalne obciążenie to 1150 kg na jedną oponę. Warto także wspomnieć jak należy czytać rozmiar 265/70 R17 opon Yokohama Geolandar A/T G015: pierwsza liczba – 265 to szerokość mierzona w milimetrach, druga – 70 to szerokość profilu podawana jako procent z wysokości (tutaj 70% z 265 daje 185,50 mm), „R” oznacza konstrukcję radialną, a ostatnia z liczb w rozmiarze to średnica opony – w tym przypadku 17 cali.
Opona do samochodu 4×4 / SUV
Geolandar A/T G015 w rozmiarze 265/70 R17 sklasyfikowany został przez producenta jako ogumienie 4×4 / SUV. Opony 4×4 znajdziemy wśród bogatych ofert marek budżetowych, klasy średniej i premium. Nie należy ich mylić z oponami SUV, którym dużo bliżej do osobowych (często dany model SUV ma taki sam bieżnik, jak typowo osobowy). Opony terenowe mają bardziej agresywną rzeźbę, na której umieszczono charakterystyczne klocki. Wyróżniamy wśród nich modele A/T – All Terrain (równie dobrze nadają się do jazdy po asfalcie i w terenie), M/T – Mud Terrain (lepsze w terenie, słabsze na asfalcie) i Extrem (wyłącznie w teren).
Klasa – premium. Opony dla wymagających kierowców gwarantujące najwyższą jakość
Opony firmy Yokohama pozycjonowane są przez branżę motoryzacyjną jako produkty klasy premium. Opony premium są produkowane między innymi przez koncerny Yokohama, Bridgestone, Pirelli, Dunlop, Nokian, Hankook czy Continental. Charakteryzuje je doskonała stabilność w zróżnicowanych warunkach, wysoka odporność na zużycie, niska emisja hałasu czy oszczędność paliwa. W efekcie opony premium zajmują czołowe miejsca w testach organizowanych przez największe organizacje i czasopisma motoryzacyjne oraz mogą pochwalić się pozytywnymi opiniami użytkowników. Opony premium to najbardziej zaawansowane technologicznie produkty na rynku.
Etykieta unijna opon Geolandar A/T G015 265/70 R17 czyli ocena hamowania, hałasu i spalania
Spalanie paliwa – ocena F Etykieta unijna na oponach zawiera między innymi informacje o oporach toczenia danego produktu. Podczas toczenia na opony działają różne siły (między innymi tarcie, opór powietrza itp.), co w uproszczeniu przekłada się na ilość energii potrzebnej do wprawienia koła w ruch, czy utrzymania pożądanej prędkości. Im większe opory toczenia, tym większe spalanie paliwa i emisja spalin przez samochód. W ramach pomiaru oporów toczenia możliwe jest przyznanie klas od A (najlepsza) do G (najgorsza), przy czym klasa D nie jest stosowana. Taką samą ocenę – „F” na etykiecie unijnej w kategorii „spalanie paliwa” uzyskały jeszcze 23 inne produkty spełniające kryteria – opony Geolandar A/T G015 (model) oraz 17 cali (średnica). Hamowanie na mokrym – ocena C Fragment etykiety unijnej zawierający informacje o przyczepności na mokrej nawierzchni prezentuje wyniki pomiaru drogi hamowania i siły tarcia opon we wspomnianych warunkach w porównaniu do modelu referencyjnego. Etykieta unijna za przyczepność na mokrym przewiduje przyznanie klas od A (najwyższa) do G (najniższa) – warto jednak pamiętać, że klasa D dla rozgraniczenia lepszych i gorszych produktów pozostaje pusta, a opony z klasą G nie są dopuszczane do sprzedaży, więc w praktyce takich się nie spotyka. Identyczną notę – „C” na etykiecie unijnej w kategorii „przyczepność na mokrej nawierzchni” uzyskał jeszcze 1 produkt spełniający wytyczne – opony 265/70 R17 (rozmiar) oraz całoroczne (sezon). Hałas na zewnątrz – 72 dB Pracująca opona generuje hałas – wysokie jego natężenie sprawia, że jazda jest niekomfortowa. Dlatego też na etykiecie podaje się jego wartość w decybelach i przydziela każdą oponę do jednej z trzech klas głośności, oznaczanych graficznie jedną, dwiema lub trzema symbolami fali. Wynik „72 dB” na etykiecie unijnej w kategorii „hałas zewnętrzny” uzyskały jeszcze 52 inne produkty spełniające kryteria – opony całoroczne (sezon), 17 cali (średnica) oraz premium (klasa).
Firma Yokohama
Yokohama to opony klasy premium, które cenią kierowcy lubiący dynamiczną jazdę i pewność w każdych warunkach pogodowych. Firma istnieje od 1917 roku, ale przełomowy moment w jej historii to rok 1935 – wówczas spółka Yokohama rozpoczęła dostarczanie opon na pierwsze wyposażenie dla dwóch japońskich producentów aut – Nissana i Toyoty. Przekrój opon produkowanych przez Yokohamę jest bardzo szeroki, od ogumienia do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych, przez opony przemysłowe i rolnicze, aż po opony lotnicze.
Symetryczna rzeźba bieżnika
Model Geolandar A/T G015 (Yokohama) wyposażony został w symetryczną rzeźbę bieżnika. W oponach z bieżnikiem symetrycznym jego dwie połowy stanowią swoje lustrzane odbicie, a opona pracuje w taki sam sposób niezależnie od sposobu montażu czy kierunku jazdy. Bieżnik symetryczny przekłada się na dość przeciętne osiągi przy wyższych prędkościach i na mokrej drodze, dlatego w oponach osobowych praktycznie się go nie stosuje (jedynie w starszych modelach). Opony osobowe z bieżnikiem symetrycznym są stosunkowo tanie. Tego typu rzeźbę można spotkać w modelach zaprojektowanych z myślą o samochodach dostawczych lub ciężarowych.
Oznaczenia 113T, OWL oraz 3PMSF, M+S
Napisy „113” oraz „T” umieszczone na boku opony, najczęściej za jej rozmiarem to kolejno indeks nośności (do 1150 kg) oraz prędkości (do 190 km/h). Pamiętajcie, że nie wolno ich lekceważyć podczas wyboru opon wielosezonowych. Na oponie znaleść można także oznaczenie 3PMSF – płatek śniegu na potrójnym szczycie oznaczający dopuszczenie opony do poruszania w warunkach zimowych, M+S – mud and Snow czyli opony przeznaczone do jazdy po błocie i śniegu oraz OWL – białe litery na boku opony.
Opona całoroczna
Yokohama Geolandar A/T G015 265/70 R17 należy do grupy opon wielosezonowych. Opony całoroczne (wielosezonowe) najłatwiej rozpoznać po nazwie, która kojarzy się z czterema porami roku – „4Seasons”, „Quatrac”, „All Season”, „All Weather” itd. Ogumienie tego typu jest kompromisem pomiędzy osiągami opon letnich a zimowych (opony całoroczne w czasie zimy są lepsze od letnich, ale słabsze od zimowych). Potwierdzeniem ich zimowych właściwości jest symbol 3PMSF. Najczęściej są wybierane do jazdy po mieście przez kierowców o umiarkowanym lub spokojnym stylu prowadzenia auta.
Gwarancja na opony Geolandar A/T G015
Yokohama zapewnia na swoje opony 5 lat gwarancji od daty produkcji. Aby skorzystać z gwarancji, wystarczy zgłosić reklamację w punkcie zakupu ogumienia. Następnie, w ciągu 14 dni, sprzedawca decyduje czy przyjmie reklamację we własnym zakresie, czy też przekaże ją dystrybutorowi opon Yokohama. Należy pamiętać, że gwarancja nie obejmuje uszkodzeń mechanicznych, usterek wynikających z nieprawidłowego przechowywania opon, a także powstałych w wyniku błędów przy montażu i demontażu.
Opinie kierowców rozmiaru 265/70 R17 o oponach Yokohama Geolandar A/T G015
Opony całoroczne to dobre rozwiązanie dla wszystkich, którzy pokonują niewielkie przebiegi i korzystają z samochodu głównie w mieście. Dzięki nowoczesnym oponom przeznaczonym na lato i zimę mogą cieszyć się komfortową i bezpieczną jazdą bez potrzeby wymiany opon wraz ze zmianą sezonu. W internetowych opiniach na temat różnych modeli ogumienia, kierowcy chwalą opony całoroczne Yokohama podkreślając ich dobre parametry zarówno na śniegu, jak i na rozgrzanym, suchym asfalcie. „Doskonałe latem i zimą”, „gwarantują pewne prowadzenie” – to tylko niektóre z opinii na forach motoryzacyjnych.
Yokohama
Opony terenowe całoroczne
matiz auto, montaż car audio śląsk, a505, 1750, lejek metalowy, zderzak opel corsa c, modus sklep, stacyjka skoda felicia, opel corsa g, sprzęgło volvo v40, wahacz golf ii, urządzenia do odstraszania gryzoni
yyyyy